Integracja Pipedrive z email automation.

Bernard Fruga
Bernard Fruga Member Posts: 12
First Comment
edited 12:57PM in Workflow Automation #1

Jak integrujecie Pipedrive z Waszymi mailingami?

Ja właśnie kończę testy systemów do wysyłki cotygodniowego newslettera.
Wiele wskazuje na to, że przesiądę się na Mailigen.

Brałem też pod uwagę Mailerlite, ActiveCampaign oraz Woodpecker.
Ważna dla mnie była ścisła integracja z moim CRMem czyli z Pipedrive.
1. Mailerlite odpadł, bo integrowane były tylko podstawowe funkcje.
2. ActiveCampaign było blisko finiszu i nawet byłem skłonny pogodzić się z tym, że integracja będzie poprzez aplikację Zapier, ale zaniepokoiło mnie, że miałem problemy z moim ISP z powodu raportów o spamie z domen ActiveCampaign. Jednorazowo problem rozwiązałem, ale dało mi to do myślenia.
3. Woodpecker bardzo mi przypadł do gustu jako porządnie zrobione narzędzie, ale ewidentnie nie jest to system do newsletterów tylko do sprzedaży mailowej.

Mailigen wpadł mi do testu tylko dlatego, że dowiedziałem się o zakupieniu tej firmy przez Pipedrive. Byłem ciekaw jakie to narzędzie i na ile już działa integracja między mailingiem, a CRMem.
Okazuje się, że integracja dobrze działa, a Mailigen to prosta aplikacja dokładnie do tego co jest mi potrzebne: do regularnej wysyłki newslettera do stałej grupy odbiorców.
Moje grono to ok. 1000 odbiorców i przy takiej bazie będę płacił kilkanaście euro miesięcznie.

Dlaczego szukałem nowego systemu do newslettera? Bo korzystanie przez 5+ lat z mojego ulubionego phpList miało coraz bardziej przeszkadzający mi mankament: nie była w stanie dokonać integracji phpList z innymi narzędziami, których używam.
Mam nadzieję, że wnioski z moich testów komuś z Was się przydadzą.

Comments

  • Maciej_1810
    Maciej_1810 Member Posts: 8
    Photogenic First Anniversary 5 Up Votes First Comment
    edited April 2022 #2

    Ja używam Mailchimp, który integruję z Pipedrive za pomocą Zapier.

  • Bernard Fruga
    Bernard Fruga Member Posts: 12
    First Comment
    edited April 2022 #3

    Też się przyglądałem Mailchimp, ale nie mogłem znaleźć integracji na poziomie kliknięcie linku w newsletterze. Tj. czytelnik klika link, a system zmienia jego lejek w Pipedrive lub tworzy nowe działanie w Pipedrive.

  • Maciej_1810
    Maciej_1810 Member Posts: 8
    Photogenic First Anniversary 5 Up Votes First Comment
    edited April 2022 #4

    Być może rzeczywiście nie ma takiej funkcji, jeszcze jej nie szukałem. Sam pomysł jak najbardziej dobry :)

This discussion has been closed.